Жінка чоловіка — учасника АТО працює на підприємстві шість місяців. Тривалість її страхового стажу становить три роки. Чи має вона право на оплату листка непрацездатності як дружина чоловіка — учасника АТО в розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати

News

Жінка чоловіка — учасника АТО працює на підприємстві шість місяців. Тривалість її страхового стажу становить три роки. Чи має вона право на оплату листка непрацездатності як дружина чоловіка — учасника АТО в розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу, як зазначено в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»?

Справді, частиною 2 статті 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі — Закон № 2011) передбачено, що дружинам (чоловікам) військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, допомога по тимчасовій непрацездатності надається в розмірі 100 % середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Водночас на сьогодні єдиним нормативно-правовим актом, яким визначається порядок надання матеріального забезпечення за період тимчасової непрацездатності та його розміри, є Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). У цьому Законі вказану категорію не зазначено як пільгову, що має право на 100 % допомоги.

Отже, маємо ситуацію, коли одним законом чітко визначено право на надання пільги, а іншим — ні. При цьому пунктом 8 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 1105 передбачено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону № 1105. Оскільки положення Закону № 2011 суперечать положенням Закону № 1105 щодо визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, треба користуватися Законом № 1105.

Таким чином, допомога по тимчасовій непрацездатності дружинам (чоловікам) військовослужбовців, у т. ч. учасників АТО, має надаватися на загальних умовах, тобто залежно від страхового стажу, набутого ними до настання страхового випадку. Якщо страховий стаж застрахованої особи становить від трьох до п’яти років, допомога по тимчасовій непрацездатності надається в розмірі 60 % середньої заробітної плати (доходу).

Джерело: kadrovik.ua

Написать комментарий