Заплановано запровадити програму стажування фахівців з інвалідністю для подальшого їх працевлаштування

News

Під час презентації пілотного проєкту «Працюй вільно», який має на меті допомогу у працевлаштуванні людей з інвалідністю, Міністр соціальної політики Марина Лазебна наголосила на тому, що Міністерство планує запровадити програми стажування для фахівців з інвалідністю.

Вже перші люди з інвалідністю пройшли стажування в Юридичному департаменті та Директораті соціального захисту прав осіб з інвалідністю міністерства.

Стажування тривало з 14 по 25 червня та з 19 липня по 06 серпня цього року. За результатами стажування набуті навички роботи в Юридичному департаменті та Директораті соціального захисту прав осіб з інвалідністю міністерства. Стажування розширило можливості осіб з інвалідністю щодо подальшого працевлаштування.

Марія Лазебна зазначила: «Чому саме допомога у працевлаштуванні? Тому що якісна освіта і гідна робота — єдиний шлях до гідного життя, зменшення нерівності та побудови насправді інклюзивного суспільства.

В Україні працює близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку, а могли б працювати більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60 % гарантоване право на працю залишається нереалізованим».

Сьогодні в Міністерстві розглядається можливість запровадження нових стимулів для працевлаштування людей з інвалідністю.

Серед них:

• Оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці.

• Компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50–100 % фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника.

• Кооперація з сайтами пошуку роботи та рекрутинговими агенціями з метою консолідації вакансій для людей з інвалідністю і резюме. Розглядаємо можливість фіксованої виплати таким порталам за кожного працевлаштованого.

• Розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

Джерело: kadrovik.ua

Залишити коментар