Яка відповідальність передбачена за нездійснення компенсації за роботу у вихідний день?

News

Відповідно до статті 72 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі в подвійному розмірі.

Розглянемо перший варіант, коли сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку за умови роботи в вихідний день, проте роботодавець порушив цю норму закону. В такому випадку, тільки у разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки (далі — припис) заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. При цьому, якщо припис про усунення виявлених порушень, виданий інспектором праці, не виконаний — застосовуватимуться фінансові санкції, передбачені абзацом 9 частиною 2 статті 265 КЗпП, у розмірі мінімальної заробітної плати. Крім того, вчинення порушення, повторно протягом року з дня виявлення порушення — у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Джерело: kadrovik.ua

Написать комментарий