Про право працівника, який звільнився під час карантину за власним бажанням, на допомогу по безробіттю

News

До Управління Держпраці у Рівненській області за дистанційною консультацією звернувся громадянин із запитанням: чи має право працівник, який звільнився під час карантину за власним бажанням, отримувати допомогу по безробіттю.

Відповідь надала завідувач сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Катерина Жарська.

Закон України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-IX набув чинності 18 квітня 2020 року. Цим законом внесено зміни до «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року № 1533-III. Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Тобто громадяни, які звільнились з останнього місця роботи в період карантину (з 12 березня 2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Отже, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року — 2102 гривні), тобто не більше 8 408 грн на місяць.

Джерело: kadrovik.ua

Написать комментарий