Новий закон про виплату за листками непрацездатності

News

Останнім часом в ЗМІ та соцмережах прозвучало, що незабаром станеться скасування окремих страхових виплат Фондом соціального страхування України, зокрема припинення з 30 червня 2021 року застрахованим особам виплат за листками непрацездатності.

Причиною цього стало прийняття Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» від 3 грудня 2020 року, чиї норми запрацюють 30 червня 2021 року.

Серед нових норм — внесення змін до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, якою зараз передбачено оплату тимчасової непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Оновлена редакція указаної норми звучить так, наче уже неможлива виплата лікарняних під час звичайного захворювання, якщо не йдеться про реабілітацію.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів запевняє: новаціями запропоновано не припинення страхових виплат, а навпаки введено ще один вид виплат, зокрема на період реабілітації внаслідок захворювання або травми. Разом з тим, стверджують депутати, з метою усунення техніко-юридичних неузгодженостей у законодавстві Комітет на найближчому засіданні планує розглянути законопроєкт № 5187 та альтернативний до нього проєкт № 5187-1, які передбачають внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV.

Своєю чергою Фонд соціального страхування України в особі Черкаського міського відділення повідомляє: «Просимо усіх заспокоїтися, права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, сподіваємось, ніхто не порушить… Депутати вже внесли до розгляду законопроєкт, яким пропонується виправити ситуацію. Таким чином, після прийняття змін всі виплати будуть проводитись, як і раніше».

Джерело: kadrovik.ua

  • Поділитися:

Залишити коментар