Мінсоцполітики пояснило, чи потрібно складати наказ на індексацію зарплати

News

Мінсоцполітики вказало на те, що норм та положень про необхідності видавати наказ при настанні права на проведення індексації грошових доходів на підприємствах, установах, організаціях не передбачено в Законі України «Про індексацію грошових доходів населення» від 3 липня 1991 року № 1282-XII та постанові КМУ «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 17 липня 2003 року № 1078 (далі — Порядку № 1078).

Висновок містить лист Мінсоцполітики від 3 лютого 2020 року № 1476/0/290-20/51.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та нарахування сум індексації визначені Порядком № 1078. Саме він і передбачає, в яких випадках настає право на чергову індексації та як рахувати бухгалтеру суму індексації зарплати.

Свого часу Верховний Суд (Друга судова палата Касаційного цивільного суду) в постанові від 6 червня 2018 року у справі № 695/984/16-ц пояснював, що виплата індексації зарплати має підтверджуватися належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами.

Судові тяганини, пов’язані з ненарахуванням роботодавцями індексації зарплати, набирають неабияких обертів. Можна знайти безліч рішень судових інстанцій по справах, у яких позивачами є працівники, а відповідачами — роботодавці, або ж позиваються вже роботодавці щодо неправомірних, на їхню думку, штрафів, накладених органами Держпраці.

Джерело: kadrovik.ua

Залишити коментар