Хто з працівників може претендувати на податкову соціальну пільгу у 2021 році

News

У 2021 році розмір мінімальної зарплати у розрахунку на місяць змінюється двічі (із 1 січня — 6000 грн, із 1 грудня — 6500 грн).

Тож виходить, що переважна більшість працівників не зможе скористатися податковою соціальною пільгою (далі — ПСП), бо вони отримуватимуть за умови повністю відпрацьованого місяця мінімально суму, що перевищує граничний дохід для застосування ПСП — 3180 грн для 2021 року.

Проте все ж маємо окремі категорії осіб, які за певних умов матимуть право на ПСП у 2021 році навіть за такого рівня мінімальної зарплати:

1. Особи, які працюють на умовах неповного робочого часу і при цьому сума їх місячної зарплати не перевищує граничний дохід для застосування ПСП, тобто 3180 грн. Приміром, якщо працівник оформлений на 0,5 ставки, то гарантований мінімальний розмір його зарплати становить: 6000 грн х 0,5 = 3000 грн, що менше, аніж 3180 грн, а значить можна застосувати ПСП.

2. Працівник не відпрацював більше половини робочого часу місяця у зв’язку із відпусткою без збереження зарплати, відпусткою по догляду за дитиною до трьох років, або ж через призупинення діяльності його робочий час суттєво скоротили. Тоді можливий варіант, що його зарплата за місяць не перевищить показник в 3180 грн.

3. Працівники із дітьми, але за умови, що місячна зарплата не перевищить кратно збільшеного граничного доходу для застосування ПСП на дітей.

Джерело: kadrovik.ua

Залишити коментар